Nasze pracownie - CKZ2022

Przejdź do treści


Centrum Kształcenia Zawodowego to placówka na którą składają się pracownie przystosowane do nauki wielu zawodów, sale wykładowe, jak również : bogato wyposażona narzędziownia, stołówka oraz biblioteka.

Nasze pracownie :
Pracownia Automatyki
 
W pracowni automatyki uczniowie mają do dyspozycji pięć stanowisk komputerowych do budowy sieci komputerowej, monitoringu wizyjnego oraz modelowania 3D. Pracownia wyposażona jest w stanowiska do budowy układów domofonowych oraz alarmowych. W pracowni uczniowie mają do dyspozycji drukarkę 3D, robota i tablice z czujnikami układów automatyzacji.
Pracownie budowlane:
Pracowania nr1 (sala 22) Patronacka KNAUF powstała z myślą o naszych uczniach i ich potrzebach. Dzięki firmie Kanuf, która dostarcza nam corocznie profesjonalne coraz to nowsze produkty, jesteśmy z technologią na bieżąco a w naszej pracowni budowlanej możemy kształcić uczniów w zawodzie monter systemów zabudowy oraz technik budownictwa.
Pracowania nr 2 ( sala 49) Znajdują się w niej 4 stanowiska wyposażone w sprzęt i materiały do wykonywania robót malarskich, tapeciarskich, tynkarskich , posadzkarskich i okładzinowych oraz systemów suchej zabudowy.
Pracowania nr 3 ( sala 34) Znajdują się w niej 3 stanowiska wyposażone w sprzęt i materiały do wykonywania robót malarskich, tapeciarskich, tynkarskich , posadzkarskich i okładzinowych oraz systemów suchej zabudowy.


Maszyn CNC
Pracowania wyposażona w tokarkę CNC,frezarkę CNC oraz 3 tokarki mechaniczne TUR 50. Ponaddto na sali znajduje się 6 stanowisk komputerowych do programowania CNC.
Pracownie maszyn konwencjonalnych:
Pracownia nr 1. Wyposażona w 4 tokarki TUR 50 , szlifierkę do płaszczyzn oraz piłę ramową.
Pracownia nr 2. Wyposażona w 7 frezarek konwencjonalnych.
Pracownie podstaw zawodu
Pracownia nr 1 (sala 36) Wyposażona w 8 stanowisk ślusarskich, 1 wiertarkę kolumnową, 2 wiertarki kadłubowe, 3 wiertarki stołowe oraz 1 tokarte TUS.
Pracowani nr 2 (sala 23)

Pracownie samochodowe
Pracownia nr 1. Znajdują się w niej  trzy stanowiska, dwa wyposażone w podnośniki dwu i czterokolumnowe ( umożliwiające badanie zbieżności kół pojazdów), stanowisko do badania amortyzatorów oraz sił hamowania,urządzenia do analizy spalin, ustawiania świateł, montażownice oraz wyważarke do kół.
Pracownia nr 2. (sala 19) Znajdują się  w niej dwa stanowiska wyposażone w podnośniki dwukolumnowe oraz zestaw narzędzi zgodny z wytycznymi CKE w sprawie przeprowadzania egzaminów zawodowych. W pracowni uczniowie mają do dyspozycji dwa samochody osobowe, zestaw do montażu i wyważania kół samochodowych, maszynę do sprawdzania i napełniania klimatyzacji.
 
Pracownia nr 3. Wyposażona w narzędzia i sprzęt do nauki budowy i działania silników.

Pracownie OZE
Pracownia nr 1(sala 35) Wyposażona w instalacje: powietrznej pompy ciepła cwu, solarne oraz klimatyzacji.
Pracownia nr 2 (sala 48) Wyposażona sprzęt i narzędzia do prowadzenia zajęć z zakresu montażu podstawowych instalacji elektrycznych oraz instalacji fotowoltaicznych.
Pracownie instalacji sanitarnych
Pracownia nr 1 (sala 21) Znajdują się w niej 4 stanowiska wyposażone w materiały oraz narzędzi  do montażu instalacji sanitarnych z rur stalowych, PP,PVC, PEX (zgrzewarka polifuzyjna, gwintowanica, imadła hydrauliczne itp)
Pracownia nr 2 (sala 33) Wyposażona w materiały i sprzęt to montażu instalacji sanitarnycj. Znajduje się na niej instalacja ogrzewania podłogowego oraz dwa kotły co na paliwo stałe.
Pracownie instalacji elektrycznych
Pracownia nr 1: (sala 48) Znajdują się w niej trzy stanowiska do montażu instalacji elektrycznych oraz zestaw narzędzi zgodny z wytycznymi CKE w sprawie przeprowadzania egzaminów zawodowych. W pracowni uczniowie mają do dyspozycji osprzęt elektryczny niezbędny do budowania w pełni funkcjonalnych instalacji oświetleniowych i zasilających oraz urządzenia pomiarowe do kontroli i sprawdzania tych instalacji.
 
Pracownia nr 2:
Pracownie maszyn elektrycznych
Pracownia nr 1: Znajdują się w niej  4 stanowiska do montażu układów elektrycznych i elektronicznych na płytach i trenażerach .Wyposażona w sprzęt kontrolno-pomiarowy : oscyloskopy,mierniki uniwersalne,zasilacze z rezystancją napięcia
Pracownia nr 2: Wyposażona w 5 stanowisk montażu układów zasilających silniki elektryczne.
Pracownia obróbki plastycznej-KUŹNIA-
Pracownia wyposażona jest w :  dwa ogniska kowalskie, piec hartowniczy, dwie prasy hydrauliczne, przyrząd do mierzenia twardości metalu, kowadło, młot hydrauliczny, kotliny oraz narzędzia kowalskie.
Spawalnia elektryczna
Spawalnia gazowa
Pracowania komputerowa
Przestrona sala wyposażona w komputery z dostępem do internetu. Możliwe podłaczenie rzutnika. Odbywają się w niej zajęcia z projektowania lub szkolenia z wykorzystaniem komputerów.
Sale wykładowe
Posiadamy 3 sale do przeprowadzania zajęć teoretycznych, szkoleń, wykładów, ważniejszych uroczystośći. Każda posiada możliwość podłaczenia rzutnika, oraz wyposażona jest w miejsca siedzące z ławkami.
Sala 26 Wyposażona w rzutnik oraz tablicę multimedialną, posiada 22 miejsca.
Sala 4 Wyposażona w tablicę, przystosowana dla 16 słuchaczy.
Sala 18 Wyposażona w tablicę , posiada 34 miejsca.
Aula Duża sala wykładowa wyposażona w tablicę, rzutnik, podest. Może pomieścic 84 osoby.

Nasi partnerzy:
Wróć do spisu treści