Aktualności 2018/2019 - CKZ2019

Przejdź do treści

Menu główne:


Remont kuchni

W związku z remontem kuchni u jednej w podopiecznych Agnieszki Cabaj z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie, którego podjęły się i zrealizowały Brygady Remontowe Centrum Kształcenia Praktycznego wspólnie składamy serdeczne podziękowania:
- Firmie Brico – Marche za nieodpłatne przekazanie materiałów niezbędnych do remontu
- Firmie Meble OCIEPEK za pomoc przy renowacji mebli kuchennych i nieodpłatne przekazanie materiałów
- Spółce Eko – Region za pomoc w wywiezieniu śmieci i uprzątnięciu przynależnego podwórka
- Pani Patrycji Pająk, która zajęła się organizacją zbiórki funduszy dzięki którym mogliśmy zakupić nową wykładzinę na podłogę, listwy przypodłogowe, zlewozmywak, tapetę, klej i pozostałe materiały.
- Wszystkim osobom, które zareagowały na nasz apel i przekazały rzeczy niezbędne rodzinie do prawidłowego funkcjonowania (meble, naczynia, garnki, sprzęt AGD)
- Pani Małgosi, wspaniałej sąsiadce i cudownemu człowiekowi, dzięki której udało się nawiązać kontakt z Panią Teresą i zareagować na jej potrzeby.
Na sam koniec zamieszczamy zdjęcia z gotowego już pomieszczenia :)
Dni Otwarte Szkół

Gimnazjaliści już niebawem będą logować się do wybranych szkół. W marcu i kwietniu odbywały się zarówno Dni Otwarte Szkół jak i rożne Kongresy oraz Targi Edukacyjne.
Powspominajmy zatem troszkę, jak przedstawialiśmy nasza ofertę edukacyjną ;)
Regionalny Kongres Zawodowy w Kleszczowie, który odbył się 28.03.2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie przyciągnął dyrektorów szkół branżowych i techników, pracodawców oraz samorządowców. W czasie trwania całego spotkania swoją ofertę kształcenia prezentowały szkoły branżowe i technika z naszego województwa. Nie zabrakło również naszego stanowiska, wraz z ZSP nr 3 prezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną.KOMUNIKAT

Od dnia 27.04.2019 r. zostaje bezterminowo zawieszony strajk
w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.
W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne od dnia
29.04.2019 r. odbywają się wg obowiązujęcego harmonogramu.


KOMUNIKAT

Od dnia 08.04.2019 r. do  odwołania w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie trwa się strajk nauczycieli i pracowników Centrum. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne mogą odbywać się w formie zajęć opiekuńczo –  wychowawczych.
Dyrekcja CKP podejmie wszelkie działania, by zapewnić wszystkim uczniom opiekę na czas strajku.
Prosimy  o śledzenie na bieżąco strony internetowej oraz facebooka CKP. 
Podziękowanie
 
W życiu są sytuacje, kiedy gest podziękowania i miłe słowo jest droższe od pieniędzy. Szef tutejszej Policji osobiście przybył do naszej placówki aby wyrazić podziękowania zarówno dyrekcji jak i uczniom i nauczycielom za prace remontowe jakie do tej pory zostały przeprowadzone przez nasze CBR-y w Bełchatowskiej Komendzie. Owoce naszej pracy, która została tam włożona, pozwalają na lepszy komfort codziennego funkcjonowania naszych policjantów w ich niełatwym zawodzie. 
Zaproszenie do konkursu
 
Koło nr 29 Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich działające przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie ma zaszczyt po raz dziewiąty zaprosić uczniów do Konkursu wiedzy elektrycznej:  „Bezpieczna elektryczność - 2019”.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, obejmujący obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki. Jest konkursem dwustopniowym. Pierwszy stopień jest przeprowadzany w szkołach macierzystych uczniów, drugi stopień odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.

Honorowy patronat nad Konkursem objął:
• Starosta Powiatu Bełchatowskiego
• Członek Zarządu głównego SEP, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP


 
Deklaracja na rzecz edukacji przyszłości

 
Tym, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, proponuję podjęcie wspólnej pracy w ramach deklaracji na rzecz edukacji przyszłości. Wszystkie działania, które realizuje Rząd RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej, służą podniesieniu jakości polskiej oświaty i są spełnieniem oczekiwań społeczeństwa.
Założenia realizowanej od 3 lat reformy edukacji były szeroko konsultowane z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i placówek oświatowych oraz z samorządami. Na system edukacji patrzymy całościowo, przez pryzmat potrzeb i oczekiwań ucznia, rodzica i nauczyciela. Zwiększyliśmy nakłady na różne działania edukacyjne o ok. 10 mld zł. Zmniejszamy również ubóstwo wśród dzieci i młodzieży, upowszechniamy wychowanie przedszkolne. Dostosowujemy kształcenie i doskonalenie nauczycieli do wyzwań współczesnej szkoły. Rozpoczęliśmy też proces stopniowego podnoszenia wynagrodzeń nauczycieli.
List Pani Minister

 
III Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej
„PIŁKARZE DZIECIOM – GRAMY DLA ANI”
- Zebraliśmy ponad 7 tyś. złotych

 
W niedzielę 27.01 w Hali ENERGIA Turniej Charytatywny rozegrało 8 drużyn, które przekazały dla Ani 3850 złotych. Podczas turnieju można było również licytować przedmioty przekazane przez partnerów turnieju. Największą kwotę, bo aż 1110 złotych uzbierano licytując koszulkę Reprezentanta Polski w piłce nożnej ŁUKASZA PISZCZKA z podpisami wszystkich zawodników BORUSSI DORTMUND. Wszystkie wystawione przedmioty zostały wylicytowane, a łączny dochód z licytacji -2450 zł – został przekazany w całości dla Ani. Ale to nie wszystko. Oprócz licytacji uzbierano również 1031 zł ze sprzedaży ciast, które upiekły bełchatowskie gospodynie.
Dzięki wspaniałym organizatorom, dyrektorowi MCS oraz partnerom turnieju i przemiłym hostessom a przede wszystkim dzięki piłkarzom jesteśmy coraz bliżej celu jakim jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Łącznie uzbieraliśmy 7331 złotych.
Serdecznie dziękujemy! A najlepszym drużynom gratulujemy wygranej:
1. miejsce Miasto Bełchatów Bełchatów
2. miejsce Oldboy GKS Bełchatów
3. miejsce Elektrownia Bełchatów


 
Nowy rok i nowe wyzwania:)

 
Zaraz na początku nowego roku idąc z duchem czasu uczniowie trzeciej klasy zdobywali nowe umiejętności. Technologie w robotach posadzkarskich i okładzinowych idą do przodu więc i my musimy za nimi nadążać. W ramach ćwiczeń z robót posadzkarskich uczniowie uczyli się używania systemu poziomowania płytek SimpleFix. System ten ułatwia i przyspiesza pracę oraz pozwala utrzymać wysoką jakość w pracy.
 
Czasem drobne prace poprawia jakość funkcjonowania

 
Oświetlenie w pomieszczeniach zwłaszcza porą zimową jest bardzo ważne. Przed naszymi elektrykami Warsztat terapii zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym postawiło kolejne zadanie - modernizację oświetlenia.
Stare lampy zamieniono na nowe a w pozostałych wymieniono świetlówki…teraz w pomieszczeniach jest zdecydowanie jaśniej a przebywanie w takim pomieszczeniu nawet zimową porą staje się przyjemniejsze.
 
Fajnie mieć taka zgraną klasę :)

 
Nasza placówka nie tylko kształci umiejętności praktyczne ale również kształtuje kompetencje społeczna naszych uczniów. I działając w oparciu o tą ideę zorganizowaliśmy pomoc koleżeńską dla jednego z naszych uczniów. W wyniku awarii pieca jego mieszkanie uległo częściowemu zniszczeniu. Klasa, do której uczęszcza bardzo chętnie ruszyła do pomocy a materiały zostały udostępnione przez CKP i ZSP nr 3. Prace rozpoczęliśmy od przygotowania ścian pod malowanie. Okazało się, że to nie takie proste…najpierw musieliśmy uporać się z sadzą, która pokryła częściowe ściany. Następnie mogliśmy już wyrównać i zagruntować ściany. Prace trwają nadal a po ich zakończeniu podzielimy się z wami dalszymi informacjami.
Widząc uśmiech osoby, której pomagamy jesteśmy przekonani, że są sytuacje życiowe, w których NAJWAŻNIEJSZE BYĆ RAZEM :)
 
Kolejne logo na naszej ściance

 
Pragnąc podziękować GMINIE KLESZCZÓW za wsparcie finansowe na doposażenie pracowni samochodowej wykonaliśmy logo na naszej ścianie podziękowań. To było nie lada wyzwanie dla naszych budowlańców…Nasi malarze po raz kolejny wykazali się precyzją w technice malarskiej, którą z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Teraz wszyscy przechodzący z łatwością dostrzegą logo GMINY KLESZCZÓW, z którą wiążemy nadzieje dalszej owocnej współpracy.

.


 
Mikołajkowa Akcja DKMS

 
Mikołajkowa Akcja DKMS zakończona wynikiem 32 rejestracje na potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
Warto pomagać bo warto być dobrym człowiekiem.
Dziękujemy CKP-owskim Wolontariuszom, którzy włożyli swoje serca i zaangażowali się jak zawsze na 100 % w akcję dla osób chorych na nowotwory krwi.

.


 
Elektryków coraz więcej a więc nową pracownie pora uruchomić

 
Od samego początku roku szkolnego zabraliśmy się do intensywnej pracy. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej pracowni elektrycznej, która spełni oczekiwania naszych obecnych i przyszłych uczniów. Stworzona pracownia będzie idealnym miejscem do ćwiczeń nie tylko w branży elektrycznej ale również w branży energetyki odnawialnej.
Zakres prac jest bardzo duży a zatem remont rozłożony został na kilka etapów. Obecnie zakończono etap, w którym rozprowadzono nową instalację elektryczną i hydrauliczną a następnie wykonano podwieszany sufit w technologii suchej zabudowy oraz uzupełniono bruzdy w ścianach. Dalsze prace trwają a o kolejnych ich etapach realizacji będziemy informować Was na bieżąco.


 
DKMS

 
Już kolejny raz  Centrum Kształcenia Praktycznego w kooperacji z ZSP nr 3 w Bełchatowie organizuje Akcję Rejestracji Potencjalnych Dawców komórek macierzystych do bazy DKMS.
Akcja DKMS odbędzie się przy Akcji Krwiodawstwa już 6 grudnia 2018r.
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów oraz osoby z zewnątrz do wzięcia udziału w szczytnych akcjach.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
PO CO ODDAJEMY SZPIK?
To szansa na uratowanie czyjegoś życia. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych.
TWÓJ BLIŹNIAK GENETYCZNY CIĘ POTRZEBUJE!
Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piaty chory nie znajduje swojego Dawcy.

CHCESZ POMÓC? ZAREJESTRUJ SIĘ!
Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak wygląda proces rejestracji?
Zajmuje to tylko chwilę! Podczas Akcji Wolontariusze pokierują procesem rejestracji. Wypełnij formularz z danymi osobowymi, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka i już ;-).
Z próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców komórek macierzystych, a Ty otrzymujesz kartę potencjalnego Dawcy szpiku. Proces trwa ok. 2-3 miesiące.

Zapraszamy więc 6 grudnia do ZSZ nr 3 w Bełchatowie w godzinach 8:30 – 15:00.
Wolontariusze pomogą przy rejestracji, odpowiedzą na pytania, po prostu tam będą...

Lekarstwo na nowotwory krwi mamy w sobie…Zostań dawcą szpiku – podaruj komuś szansę na życie!!!

Zarejestrować się można również przez internet.
Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.

 
Ścieżka zdrowia dla samochodów

 
Gmina Kleszczów zasponsorowała zakup nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu uczniowie branży samochodowej już niedługo będą mogli zdobywać kolejne doświadczenia w swoim zawodzie. Zakupiono zespół rolek do badania hamulców oraz zespół wytrząsaków do badania amortyzatorów….wszystko to tworzy tak zwaną ścieżkę diagnostyczną, której elementem jest również zespół sterujący z najnowszym oprogramowaniem. Zanim taki zestaw został zamontowany, ekipa budowlańców ruszyła do pomocy naszym samochodziarzom… musiała zmierzyć się z szeregiem prac towarzyszących jakimi było przygotowanie wykopu, w którym posadowiono obudowy rolek i wytrząsaków a następnie je zabetonowano. Na samym końcu prace wykończeniowe – uzupełnienie płytek i oczywiście kosmetyka (mycie i czyszczenie).

Serdecznie dziękujemy Gminie Klszeczów za ogromne wsparcie finansowe. 
Nasza elewacja nabiera nowego blasku  :)

 
W myśl przysłowia: Jak cię widzą tak cię piszą, pomimo natłoku prac ogólnobudowlanych postanowiliśmy zadbać o swój wizerunek zewnętrzny. W pierwszym etapie frontowa elewacja nabiera nowego koloru. Szczególną uwagę zwracać będzie teraz odświeżony napis nad wejściem do budynku….oczywiście mówimy o nazwie naszej placówki, która została odręcznie odnowiona przez naszych malarzy. Kolejne etapy prac malarskich zaplanowaliśmy już na wiosnę ;)


Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy :)

Upragniona FREZARKA sterowana numerycznie jest już U NAS. Technologia idzie coraz szybciej do przodu a my chcąc być ciągle na topie musimy za nią nadążyć. I jak widać nadążamy, gdyż już dwa lata temu zakupiliśmy tokarkę sterowana numerycznie a dziś obok niej stanęła super nowoczesna frezarka CNC. Teraz już tylko pozostaje nam zaprosić młodzież do nauki w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Nauka z takim sprzętem pozwoli na zdobycie umiejętności nowoczesnego i poszukiwanego pracownika .
Zapraszamy

Zakręcona pomoc dla Ani

Rozpoczynamy nową akcję...to już IV edycja Zakręconej Pomocy, tym razem zbieramy dla wspaniałej Ani, która potrzebuje sprzętu medycznego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę zakrętek - Wkręćcie się w pomaganie.


„Zakręcona pomoc dla Patrycji” miała dziś swój finał.

Wspólnie każdego dnia przez ostatni rok zbieraliśmy kolorowe plastikowe zakrętki pamiętając o Patrycji i potrzebnym dla niej sprzęcie. Zakrętka do zakrętki aż udało się uzbierać ponad 4 tony, co dało ponad 4 tysiące złotych. Zakrętki to połowa sukcesu akcji, druga połowa to Halowy Charytatywny Mecz Piłki Nożnej, z którego dochód - prawie 5 tysięcy - został przekazany w całości na zakup sprzętu. Cała akcja została zakończona bardzo pomyślnie. A wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu zarówno szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i instytucji jak również dużej ilości anonimowych mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy chętnie dostarczali do CKP worki z kolorowymi zakrętkami.

Podczas przekazania Patrycji sprzętu zostały wręczone statuetki tym wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji od samego początku powstania Zakręconej Pomocy, ale również statuetki za największą ilość zebranych zakrętek:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Domiechowicach
3 miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie

Specjalne podziękowania otrzymało również Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Marcin Kowalski i Michał Płuska, którzy wspólnie zorganizowali Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, bez którego nie zebralibyśmy całej kwoty potrzebnej na zakup wymarzonego sprzętu.
Najważniejszym momentem podczas zakończenia akcji było wypróbowanie przez Patrycję rotora oraz pokazanie wszystkim na czym polega język piktogramów. Uśmiech Patrycji korzystającej ze swojego nowego sprzętu - bezcenny  :)
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za serce, chęć pomocy i ogromne zaangażowanie.
Najpiękniejsze podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji złożyła sama Patrycja – jej uśmiech udowodnił wszystkim, że warto pomagać, zwłaszcza, że tak niewiele to kosztuje.

Spotkanie z Policją

Młodzież CKP wzięła udział w spotkaniu z funkcjonariuszami bełchatowskiej Policji.
Temat spotkania: Obowiązki pełnoletnich uczniów na terenie szkoły oraz poza szkołą. Młodzież biorąca udział uświadomiła sobie, że niewłaściwe zachowanie oraz wykroczenia przeciwko szkole i  nauczycielom niesie ze sobą konkretne konsekwencje. Uczniowie mieli możliwość zadawania funkcjonariuszom policji pytań, przez co pogadanka była bardziej interesująca. W drugiej części spotkania, młodzież wysłuchała wykładu Pani Lucyny Janaszewskiej z Fundacji KARAN na temat dopalaczy i narkotyków. Celem Fundacji KARAN jest udzielanie wszechstronnej pomocy dorosłym, młodzieży i dzieciom z rodzin potrzebujących pomocy, w których są osoby uzależnione oraz zagrożone uzależnieniem. Młodzi ludzie dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych uzależnień wśród rówieśników. To bardzo dobra prelekcja dla naszej młodzieży.
Dziękujemy za poświęcony czas funkcjonariuszom bełchatowskiej Policji oraz Pani Lucynie Janaszewskiej z Fundacji KARAN za propagowanie wzorca w społeczeństwie.Alarm antyterrorystyczny

Jako pierwsza jednostka oświatowa w naszym powiecie zamontowaliśmy u siebie alarm antyterrorystyczny. A wszystko dzięki naszym elektrykom, którzy w ramach realizacji zajęć wraz z nauczycielem wykonali całą instalację alarmową. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia każdy z naszych nauczycieli będzie mógł za pomocą specjalnego pilota uruchomić alarm dzięki czemu wszyscy będą mogli odpowiednio zareagować, postępując zgodnie z procedurami bezpieczeństwa.
Elektrycy spisali się na medal

Media o nas:Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kultura bezpieczeństwa”

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kultura Bezpieczeństwa”. Konkurs towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział, a laureaci i wyróżnieni interesujące nagrody rzeczowe.
Prace konkursowe należy oddać do 12.10.2018r. do Sekretariatu CKP-u lub do Opiekuna klasy.

Zakres konkursu:
1. Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (ołówek, kredka, farby, collage itp.) w formie płaszczyznowej na arkuszu papieru formatu A3. (UWAGA – prace na innych formatach nie będą oceniane).
2. Temat pracy związany z zagadnieniami prawnej ochrony pracy, technicznego bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej lub zasad udzielania pierwszej pomocy.
3. Każda z prac konkursowych powinna być opatrzona pseudonimem oraz powinna zawierać informacje: imię i nazwisko autora oraz klasę (najlepiej na osobnej kartce załączonej do pracy)
4. Ważne: Uczestnik konkursu może złożyć dwie prace konkursowe.
5. Regulamin VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kultura Bezpieczeństwa”, z którym należy się zapoznać, oraz zgoda na przetwarzanie wizerunku- RODO (NALEŻY DOŁĄCZYĆ DO PRACY KONKURSOWEJ) są dostępne w SEKRETARIACIE CKP-U.


Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych już odnowione.

Przed głównym wejściem do CKP parę lat temu nasi uczniowie zaprojektowali i pomalowali miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Niestety wszystko ma swoją wytrzymałość – farby również – dlatego to specjalne miejsce postoju należało odświeżyć. Teraz widoczne jest już z daleka


ZAKRĘCONA POMOC DLA PATRYCJI”

Zakrętki sprzedane...dzięki Wam wszystkim udało się uzbierać ponad 4 tony. Dziękujemy.
KOŁO FORTUNY

Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie zwrócił się do nas z prośbą o naprawienie koła fortuny, które corocznie wykorzystywane jest na targach turystycznych. Koło naprawione...można grać...ciekawe tylko co można wygrać??????? 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego