Aktualności 2017/2018 - CKZ2019

Przejdź do treści

Menu główne:


Rozpoczęcie kursu spawania
04.09.2018r (wtorek)
o godz. 16 w Sali nr 18Do odbioru dokumenty po kursie obsługi wózka jezdniowego
Pokój nr 2
w godz. 9-13


Przedłużamy akcję "Zakręcona pomoc dla Patrycji" do końca września 2018r. !!!

  Zakrętki dla Patrycji zbieramy od grudnia 2017r. Mamy już 3 tony...na tym nie koniec. Akcje przedłużamy do końca września 2018r. tak aby zakupić Patrycji jak najlepszy sprzęt rehabilitacyjny, który będzie miał za zadanie utrzymać w jak najlepszej kondycji jej mięśnie.

Pomóżcie nam spełnić marzenie Patrycji :) Zbierajcie w wakacje zakrętki i przynoście je do nas :) Razem możemy więcej!!!


Medal pamiątkowy

  W dniu 13 czerwca 2018 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników VIII edycji Konkursu Bezpieczna Elektryczność. Przy tej okazji prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP Jan Musiał wręczył medal OPt SEP dyrektorowi CKP Andrzejowi Jędrzejczykowi jako wyróżnienie i podziękowanie za aktywną współprace i wspieranie koła 29 OPt SEP przy CKP oraz pomoc przy organizacji konkursu Bezpieczna Elektryczność.Podsumowanie programu „Kultura bezpieczeństwa”

    W ramach programu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy nasi nauczyciele prowadzili prelekcje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy a nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy o tematyce bhp. W Inspektoracie w Łodzi podczas uroczystego podsumowania „Kultury Bezpieczeństwa” otrzymaliśmy podziękowania za udział w programie. Uczniom, którzy aktywnie zaangażowali się w program poprzez wzięcie udziału w konkursach bardzo dziękujemy:) Kolejna edycja programu już w nowym roku szkolnym…oczywiście CKP chętnie weźmie w niej udział.


Turniej Piłki Nożnej

     II miejsce dla drużyny CKP w II Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Bełchatowskiego :)
GRATULUJEMY i czekamy na I miejsce w przyszłym roku :)


Walczymy!!!

     Uczeń Naszej szkoły w niedziele walczył w finałach VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Po zajęciu 4 miejsca na eliminacjach w Skierniewicach ogromnym zaskoczeniem okazało się 6 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej i zaproszenie na finał do Piaseczna. Choć atmosfera była bardzo gorąca nie udało się pobić rekordowych, zwycięskich wyników, ale cieszymy się, że mogliśmy znaleźć się w finałowej 15!
Arku gratulujemy wysokiego wyniku i jesteśmy dumni, że mogłeś reprezentować Naszą szkołę.Poznajemy budowę gruntowej pompy ciepła!

     SW miniony piątek uczniowie kl. III e, wraz z nauczycielami odwiedzili parafię na Przytorzu, gdzie ogrzewanie kościoła zapewnia gruntowa pompa ciepła. Instalacja składa się z czterech sond pionowych o długości ok 100m, pompy ciepła, bufora ciepła o pojemności 400l, a czynnikiem grzewczym w dolnym i górnym układzie jest glikol. Uczniowie mieli okazję obejrzeć, dotknąć wszystkie elementy instalacji, oraz przypomnieć zasadę działania. Dodatkowo Parafia zaopatrzona jest w instalacje PV o mocy 10 kW, co wystarcza na pokrycie zużycie energii przez pompę ciepła. W związku z tym koszty ogrzewanie kościoła przez większość czasu wynoszą zero. Popieramy takie inwestycje, mamy nadzieję, że rynek OZE będzie bardziej dostępny i popularny.

Sportowe wyzwanie

     SOSW jak co roku, zaprosił nas do udziału w Dniach otwartych placówki. Tradycją jest, że gramy mecz w piłkę nożną z wychowankami Ośrodka. Reprezentacja CKP składała się z pracowników bez względu na płeć. Wszyscy pięknie się prezentowali w jednakowych strojach. Dziewczyny z zaangażowaniem godnym podziwu walczyły aż do ostatniej kropli potu. Poświęcenie ogromne. Wytrwałości gratulujemy głównie naszym paniom, i panom też. Na trybunach zagrzewał do walki naszych piłkarzy zespół fantastycznych chirliderek... okrzykom nie było końca: "do boju, do boju CKP".
Wynik nie jest istotny. 3:3 (karne 1:0 dla młodzieży) to dla obu drużyn ogromna satysfakcja. Całości rozgrywek przyświecało hasło "bawimy się grą". Obie drużyny otrzymały dyplomy.
Zabawa była świetna, co widać na zdjęciach. Dziękujemy za grę, spotkamy się w przyszłym roku.
Przedłużamy akcję "Zakręcona pomoc dla Patrycji" do końca września 2018r. !!!

     Patrycja potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego oraz sprzętu komputerowego z oprogramowaniem dla dzieci niepełnosprawnych. Nasza akcja zbiórki dla Patrycji rozpoczęła się w grudniu 2017 a więc zbieramy niespełna 6 miesięcy. Dla zapewnienia odpowiedniego sprzętu postanowiliśmy przedłużyć naszą akcję do nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że wszyscy się zmobilizujemy i uzbieramy niezbędną ilość kolorowych zakrętek. Liczymy na Was :) Wkręćcie się w pomaganie.

"Pomożesz? Bo możesz, masz to w genach"

     W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie po raz kolejny wyszło z inicjatywą zorganizowania właśnie takiej pomocy.
W miniony piątek podczas Ogólnopolskich Igrzysk Osób Po Transplantacji można było zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Przed rozpoczęciem Igrzysk odbyła się prelekcja nt. przeszczepów i transplantacji. Centrum Kształcenia Praktycznego nauczone doświadczeniem zdobytym przez minione 2 lata, podczas organizowanej akcji przejęło rolę wykładowcy w tym bardzo trudnym i wrażliwym temacie. Prelekcja, która została wygłoszona miała na celu uświadomienie młodzieży czym dla osób chorych jest nasz szpik. Zaprezentowane zostały również filmy ukazujące przekazanie cząstki siebie przez dawcę, w skutek czego prelegenci mogli być świadkami narodzin nowego życia.
     Po wygłoszonych prelekcjach wszyscy, którzy chcieli dać szansę na życie swoim bliźniakom genetycznym mogli przyjść na stadion lekkoatletyczny PCS i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.
Cała akcja została przygotowana i przeprowadzona przez Wolontariuszy CKP-u, dzięki których zaangażowaniu do grona potencjalnych dawców dołączyło ponad 20 osób.
Rejestrować można się było również w Klubie „Gladiators”, który towarzyszył CKP już po raz drugi w tak szczytnej inicjatywie. Zawodnicy klubu z pełną świadomością hasła „Ty też uratuj komuś życie!”, które promowało akcje DKMS „podzielili się sobą”!

Duże podziękowania należą się uczniom CKP, którzy tak dzielnie pomimo niesprzyjającej pogody zachęcali i uświadamiali innych jak bardzo są potrzebni, bo to właśnie w nich jest lekarstwo na nowotwory krwi.

Pamiętajmy, że to życie pisze dla nas scenariusze…nigdy nie wiemy czy to właśnie my nie będziemy stać po stronie biorcy – tak uświadamiali wolontariusze.

"Pomożesz? Bo możesz- masz to w genach"


Takie hasło promuje akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. „Komórkomania”, bo tak nazwana jest ta akcja zostanie przeprowadzona 18 maja 2018r. przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie. Wszyscy, którzy chcieliby dać szansę na życie chorym na nowotwory krwi mogą przyjść w najbliższy piątek w godzinach 9:00 – 14:00 na stadion lekkoatletyczny Powiatowego Centrum Sportu. Znajdować się tam będzie namiot, w którym Wolontariusze z Cekapu zarejestrują chętnych a także udzielą wszystkich informacji o całej procedurze i metodach pobrania komórek macierzystych / szpiku. Wszystko odbywać się będzie podczas Ogólnopolskich Igrzysk dla osób po transplantacji i dializowanych.
Lekarstwo na nowotwory krwi mamy w sobie…Zostań dawcą szpiku – podaruj komuś szansę na życie!!!Od projektu do wykonania

Kilka lat temu zostało zaprojektowane nowe ogrodzenie CKP, którego wykonanie wiąże się z dużym zaangażowaniem i precyzją. Szeroki zakres prac wymagał podziału na poszczególne etapy, które są realizowane zgodnie z założonym planem w każdym roku szkolnym. Obecnie realizowany jest kolejny już etap – część płotu od strony ulicy Czaplinieckiej i Wrzosowej. Waga zadania jest na tyle duża i odpowiedzialna, że naszych uczniów można porównać do profesjonalnej firmy kowalstwa artystycznego. Nasi ślusarze mieli za zadanie z dostarczonych rurek stalowych oraz prostych profili wykonać każde przęsło ogrodzeniowe…i tak tez się stało. Docinali według projektu, gięli, spawali i szlifowali, tak aby nowe ogrodzenie wskazywało na profesjonalizm naszej placówki. Oczywiście pomogli również malarze, zabezpieczając przęsła farba antykorozyjna oraz powierzchniową nadając ostateczny wizualny efekt.


Pomagamy, pomagamy, pomagamy...

Kobieta wychowująca samotnie trójkę dzieci, w tym jedno niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim, zgłosiła się do nas o pomoc w remoncie mieszkania - mieszkania w bardzo złym stanie, niedostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. CBR-y jeszcze przed majówką rozpoczęły prace wyburzeniowe. Za cel postawiliśmy sobie usunięcie barier architektonicznych, tak aby usprawnić życie dziecka poruszającego się na wózku. Więcej szczegółów oraz zdjęć zamieścimy po wykonanym remoncie. Na razie zamieszczamy zdjęcia mieszkania wykonane przed remontem.
Modernizacja zasilania spawalni elektrycznej

Kolejna modernizacja wykonana przez naszych elektryków - uczniowie pod nadzorem nauczyciela wykonali instalację natynkową w rurkach elektroinstalacyjnych. Dzięki solidnej pracy spawalnia jest teraz zasilana z dwóch niezależnych obwodów elektrycznych, co pozwala na stabilną pracę urządzeń :) Cieszymy się, że nasi uczniowie potrafią odpowiednio wykorzystać swoje umiejętności :)
Remonty elektryczne...

Za oknami słoneczna pogoda a u nas jak zawsze coś się dzieje - zmieniamy, wymieniamy, remontujemy i modernizujemy...jednym słowem unowocześniamy się!!! W ostatnim czasie uczniowie z branży elektryczne wykonali modernizację rozdzielnicy instalacji oświetleniowej wymieniając zabezpieczenia starego typu na nowoczesne aparaty zabezpieczające :) A na tym nasi elektrycy nie przystaną...już wkrótce opiszemy kolejne modernizacje.Nie wszystkie ściany muszą być proste...

Nasi uczniowie lubią nowe technologie i właśnie dlatego postanowili wykonać ściankę łukową z karton - gipsu. Wydawałoby się, że ściana w technologii suchej zabudowy to nic trudnego - a jednak nie do końca. Ściana łukowa musi być wykonana z profili obwodowych Knauf Sinus, które odpowiednio nacięte dają możliwości wyginania w każdym kierunku. A co z płytą g-k??? Płytę należy odpowiednio ponacinać tak by można było ja nagiąć i zamontować do profili. Takie ćwiczenia to bardzo dobre doświadczenia dla uczniów, którzy w przyszłości chcą pracować w wykończeniówce.
Malowanie korytarzy

Praca wre...Po skończeniu prac remontowych na sali 58 w ZSP nr 3, uczniowie z Cekapowskiej Brygady Remontowej zabrali się za odświeżenie korytarza przed tą salą. Z tygodnia na tydzień w szkolnych murach robi się coraz przyjemniej. Wiosnę nareszcie czuć nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz budynku :)
Policyjny test sprawności

Ile czasu potrzeba na pokonanie toru przeszkód na teście sprawności aby dostać się do policji? Dokładnie 1 min 41 sekund. Z takim testem zmierzyli się w środę 28 marca uczniowie z ZSP nr 3 oraz zaproszeni goście w tym dyrektor CKP Andrzej Jędrzejczyk. Jak się okazało znalazły się osoby, którym udało się ten test zaliczyć i zmieścić się w wymaganym czasie. Wśród tych osób znalazł się również dyrektor CKP – jak się okazało bez problemu dostałby się do policji. Gratulujemy dyrektorowi odwagi i dużej sprawności fizycznej.
  

ENEX 2018

Marzec rozpoczęliśmy od  zapoznania z ofertą rynku OZE. Jak co roku nauczyciele CKP zorganizowali wyjazd  na targi odnawialnych źródeł energii -Enex do Kielc. Uczniowie klas II i III zawodu Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej mieli okazję przyjrzeć się nowym technologiom, budowie urządzeń i maszyn z branży  OZE oraz uczestniczyć w konferencji Solar + poświęconej panelom fotowoltaicznym, jak również kibicować instalatorom, rywalizującym o nagrodę najlepszego instalatora pomp ciepła.  Wyjazd zaliczamy do udanych. Zgromadzone materiały w postaci: katalogów, broszur i czasopism na pewno zostaną wykorzystane na zajęciach.
Konkurs wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 7 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi odbył się etap regionalny VI edycji  Ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawnej ochrony w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Organizatorem konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.
Przypomnijmy - CKP reprezentowali: Michał Trela (kl. III c/d) oraz Mateusz Biegański (kl. III c/d)
Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z 34 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 35 pytań.
Mimo, iż nie udało się naszym uczniom przejść do kolejnego etapu - Ogólnopolskiego w Warszawie, zdobyli oni dość wysokie noty. Michał i Mateusz przetarli szlaki innym i z pewnością będą walczyć o podium w przyszłym roku. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyli w imieniu Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi – starsi inspektorzy pracy – główni specjaliści Marta Boguszewska i Marek Kostrzewski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu a najlepszej trójce życzymy powodzenia w Warszawie ;-)

Centrum przyjazne niepełnosprawnym

Pewnego dnia odwiedziła nas osoba na wózku inwalidzkim, chcąca skorzystać z toalety, tym samym wprowadziła w  zakłopotanie, gdyż Centrum taką łazienką nie dysponowało.
Wydarzenie to zawstydziło nas, a zarazem zmotywowało do działania.! Zapadła decyzja, że ma powstać łazienka - toaleta, która będzie w pełni dostosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Nasi uczniowie z branży hydraulicznej i budowlanej pod kierownictwem nauczycieli wykonali prace polegające na:
- zmodernizowaniu instalacji sanitarnych
- zainstalowaniu w pomieszczeniu WC , umywalki i prysznicu dla niepełnosprawnych,
- zainstalowaniu uchwytów i poręczy , które usprawnią i ułatwią osobom niepełnosprawnym korzystanie z innych urządzeń,
- powiększeniu otworu drzwiowego,
- ułożeniu glazury i terakoty,
- malowaniu,
W całej toalecie zapewniona jest odpowiednia przestrzeń manewrowa.
Zgodnie z hasłem „Centrum przyjazne osobom niepełnosprawnym” informujemy, że każdy niepełnosprawny znajdujący się w okolicy Centrum Kształcenia Praktycznego może skorzystać z naszej nowiutkiej toalety.  


Media o nas:

Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie sprzedaję część sprzętu i narzędzi. Z pieniędzy, które uda się uzyskać CKP zamierza zakupić nowoczesną frezarkę sterowaną numerycznie.

Źróło: www.tvbelchatow.pl

Znajdź praktyki i staż razem z miastem
 
Przedsiębiorcy z Bełchatowa i powiatu mają możliwość przeszkolenia we własnej firmie pracowników, studenci i uczniowie mogą z kolei znaleźć najlepszą dla siebie ofertę stażu. Wszystko dzięki miejskiemu programowi wspierania młodych osób, które chcą odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Na platformie www.invest.belchatow.pl są już pierwsze propozycje.II Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „PIŁKARZE DZIECIOM – GRAMY DLA PATRYCJI”

II Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „PIŁKARZE DZIECIOM – GRAMY DLA PATRYCJI” już za nami. Turniej, który odbył się w miniona sobotę rozegrało 10 drużyn, które przekazały dla Patrycji 2550 złotych oraz 97,5 kg plastikowych zakrętek. Podczas turnieju można było również licytować przedmioty przekazane przez partnerów turnieju. Największą kwotę, bo aż 650 złotych uzbierano licytując koszulkę Reprezentanta Polski w siatkówce PAWŁA ZATORSKIEGO (byłego zawodnika PGE Skra Bełchatów). Wszystkie wystawione przedmioty zostały wylicytowane, a łączny dochód z licytacji -1845 zł – został przekazany w całości dla Patrycji. Ale to nie wszystko. Oprócz licytacji uzbierano również 430 zł ze sprzedaży ciast, które upiekły zaprzyjaźnione „hostessy”.
Dzięki wspaniałym organizatorom, dyrektorowi MCS oraz partnerom turnieju i przemiłym hostessom a przede wszystkim piłkarzom jesteśmy coraz bliżej celu jakim jest zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Łącznie uzbieraliśmy 4825 złotych.
Serdecznie dziękujemy! A najlepszym drużynom gratulujemy wygranej:
1. miejsce Elektrownia Bełchatów
2. miejsce Humax Bełchatów
3. miejsce NSZZ Policjantów w Bełchatowie


Akademia Murowania YTONG

Kolejna edycja Akademii Murowania już za nami. Uczniowie klasy II be TE i II t ZSZ wzięli udział w pokazowej lekcji przeprowadzonej przez firmę YTONG. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi technologiami murowania a uczestnicząc aktywnie w części praktycznej mogli przekonać się jak szybki i dość prosty - jeśli przestrzegamy zasad i norm - jest system murowania Ytong. Szkolenia organizowane podczas zajęć praktycznych to bardzo dobra forma poznania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w budownictwie.
Instruktorom prowadzącym szkolenie bardzo serdecznie dziękujemy.
Mamy zwycięzców konkursu wiedzy o bhp na etapie  szkolnym :)


23 listopada odbył się konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów „Poznaj swoje prawa w pracy”. W etapie szkolnym wzięło udział ponad 60 osób, spośród których wyłonione zostały dwie najlepsze: Roksana Balcerzak (klasa II b/m TE) oraz Michał Trela (klasa III c/d TE). Uczniowie będą reprezentowali CKP na etapie regionalnym, który odbędzie się w marcu w Powiatowej Inspekcji Pracy w Łodzi. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie :)
Amelka dostaje pionizator

Akcja „Zakręcona pomoc dla Amelki” dobiegła końca. Prawie półtora roku trwała zbiórka zakrętek na sprzęt rehabilitacyjny dla Amelki. Ponad 6 ton zakrętek oraz pieniądze z aukcji zebrane podczas Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego przez BALPN razem z Marcinem Kowalskim i Michałem Płuską a także dofinansowanie NFZ pozwoliło zakupić wymarzony pionizator.
A wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu nie tylko szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i instytucji ale również dużej ilości anonimowych mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy chętnie dostarczali do CKP worki z kolorowymi zakrętkami.
Podczas przekazania Amelce pionizatora zostały również wręczone statuetki za największą ilość zebranych zakrętek:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie
2 miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Domiechowicach
Wyróżnienie – Klub Seniora „Nie ma mocnych w Bełchatowie”
Specjalne podziękowania otrzymali również Marcin Kowalski i Michał Płuska organizatorzy Halowego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej, bez którego nie zebralibyśmy całej kwoty potrzebnej na zakup sprzętu dla Amelki.
Najważniejszym momentem podczas wczorajszego zakończenia akcji było zaprezentowanie działania pionizatora a cel, który przyświecał całej akcji - „postawimy Amelkę na nogi” -został osiągnięty.
Najpiękniejsze podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji złożyła sama Amelka – jej uśmiech udowodnił wszystkim, że warto pomagać, zwłaszcza, że tak niewiele to kosztujeMedia o nas:

Zobaczyć radość w oczach chorego dziecka i jego rodziców – bezcenne! A takie właśnie pozytywne emocje towarzyszyły uczestnikom podsumowania akcji zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywającej się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. W Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, które koordynowało akcję, uroczyście przekazano profesjonalny pionizator dla Amelki i podziękowano najbardziej zaangażowanym uczestnikom.

Źróło: www.powiat-belchatowski.pl


Czasami niewiele potrzeba, wystarczy pomysł, odpowiednia ilość ludzi dobrej woli, którzy niewielkim nakładem uruchomią potężną i skuteczną pomoc. Tak stało się w przypadku zbiórki nakrętek dla Amelki. Kilka milionów sztuk, charytatywny mecz i pomoc NFZ wystarczyły, by dziewczynka otrzymała wymarzony pionizator.


Ponad 6 ton nakrętek, czyli 3 miliony sztuk zebrano podczas akcji przeprowadzonej dla Amelki Fronc. Przez blisko półtora roku w bełchatowskim CKP-e zbierano i składowano nakrętki za sprzedaż których zakupiono nowe urządzenie. Do akcji zbierania włączyli się wszyscy, dorośli, młodzież i dzieci. Wszyscy Ci, którym nieobce jest niesienie pomocy potrzebującym. Przynosili je w kieszeniach, reklamówkach i workach.

Źróło: b24tv.plDziękujemy Dyrekcji ZSP w Zelowie za docenienie pracy CBRów poprzez przekazanie nam podziękowania .
Jednocześnie z okazji Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie składamy wszystkim Pracownikom oraz Dyrekcji serdeczne życzenia, gratulacje oraz wyrazy uznania.
Niech świętowany Jubileusz będzie powodem do zadowolenia oraz bodźcem do dalszych działań.


Konkurs wiedzy o prawie i bhp pracy dla uczniów „Poznaj swoje prawa w pracy”


Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi organizuje konkurs wiedzy o przepisach bhp. Konkurs przeprowadzony zostanie w 3 etapach w roku szkolnym 2017/2018. Pierwszy etap to etap szkolny, który odbędzie się 23 listopada o godzinie 9:00. Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na etapie szkolnym powinni zgłosić się do dnia 16 listopada do swoich opiekunów w CKP.

Każdy chętny otrzyma bazę pytań i odpowiedzi, z której zostanie wybranych losowo 25 pytań konkursowych.

Na etapie szkolnym zostaną wytypowane 2 najlepsze osoby, które będą reprezentowały CKP w kolejnym etapie konkursu – etapie regionalnym.


Program "Kultura bezpieczeństwa"


W tym roku szkolnym 2017/2018 nasze Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie dołączyło do programu „Kultura bezpieczeństwa”. Chcemy pokazać i wprowadzić naszych uczniów w tajniki przyszłej pracy, by mogli bez większych obaw podejmowali pierwsze prace.
Państwowa Inspekcja Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytutem Badawczym od 2006 roku realizuje programu edukacyjny pn. „Kultura bezpieczeństwa”, adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy.
Nauczyciele z naszego CKP w Bełchatowie przeprowadzą z uczniami prelekcje na temat bezpieczeństwa i higieny w pracy. Nauczyciele biorący udział w programie to
Anna Matyszewska, Joanna Dawidowicz, Beata Susmenda oraz Jan Kaczmarczyk.
Z programem „Kultura bezpieczeństwa” wiążą się konkursy o tematyce bezpieczeństwa w pracy.

Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej


Od 4 września klasa IIe- Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej dołączyła do grona uczniów CKP i zdobywa nowe umiejętności. Uczniowie potrafią już zamontować proste instalacje elektryczne i hydrauliczne, oraz opanowali podstawowe zagadnienia z obróbki ręcznej. Zanim będą montować: instalacje fotowoltaiki, solarne, czy pomp ciepła, muszą poświęcić dużo czasu na doskonalenie umiejętności. Nasi nauczyciele starają się im przekazać jak najwięcej wiedzy praktycznej i teoretycznej. Kilka zdjęć z czwartkowych zajęć.
"Zakręcona pomoc dla Patrycji"


Wczoraj oficjalnie rozpoczęliśmy akcję zbiórki zakrętek dla Patrycji, wychowanki SOSW w Bełchatowie. Patrycja choruje na zanik mięśni, w związku z czym każdego dnia musi być odpowiednio rehabilitowana. Do tego celu niezbędny jest rower rehabilitacyjny, który będzie ćwiczył mięśnie zarówno nóg jak i rąk. Zachęcamy wszystkich do ponownego włączenia się w zbiórkę zakrętek, tym razem dla Patrycji - pogodnej i uśmiechniętej od ucha do ucha 17-latki :)


A gdyby kogoś zastanawiało dlaczego właśnie zakrętki to zapraszamy do śledzenia naszego profilu...wkrótce zamieścimy ciekawy artykuł o recyklingu zakrętek :)


Zapraszamy do zbierania - "Nakręć się na pomaganie" !!!


Jak zawsze zakrętki można dostarczać do CKP lub kontaktować się pod nr tel: 604445527.
Media o nas:

Centrum Kształcenia Praktycznego prężnie działa nad tym, aby w dniu 1 listopada 15 opuszczonych grobów o których nikt nie pamięta wyglądały należycie. Wszystko to za sprawą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który wyszedł z inicjatywą, aby rozpocząć tego typu akcję. MOPS zapowiada kolejne projekty.

Źróło: www.tvbelchatow.plDzisiaj podsumowano akcję „Zakręcona pomoc dla Anielki”, którą koordynowało Centrum Kształcenia praktycznego. Pieniądze, które uda się uzyskać dzięki zbiórce plastikowych zakrętek przekazane zostaną na zakup profesjonalnego pionizatora dla 14- letniej mieszkanki Bełchatowa.Bełchatów. "Zakręcona pomoc dla Patrycji" to trzecia odsłona akcji charytatywnej koordynowanej przez CKP w Bełchatowie. Tym razem cel to kupno roweru do rehabilitacji dla 17-latki cierpiącej na zanik mięśni. Jak można pomóc?

Źróło: www.belchatow.naszemiasto.plAkcja „Zakręcona pomoc dla Amelki” za nami. Wspólnymi siłami udało się zebrać potrzebną ilość nakrętek dla 14-latki, ale jest już kolejna osoba, która potrzebuje pomocy. To Patrycja, która cierpi na zanik mięśni.

Źróło: www.tvbelchatow.plAmelka dziękuje za pomoc, Patrycja o nią prosi

Źróło: www.powiat-belchatowski.pl


Zakrętki sprzedane

          Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę zakrętek dla Amelki. Od wczesnych godzin porannych uczniowie wraz z opiekunami przygotowywali worki z zakrętkami do odbioru przez firmę recyklingową. Góra zakrętek okazała się ogromna. Pewnie zastanawiacie się ile zakrętek mogło być w tych wszystkich workach…otóż z naszych wyliczeń powinno być 5,5 tony czyli około 3 miliony kolorowych zakrętek. Dużo prawda? Dlatego też niezbędny był samochód z ogromnym kontenerem. W godzinach popołudniowych firma recyklingowa takim właśnie tirem podjechała na plac CKP-u aby zabrać wszystkie zgromadzone tam worki. Dziś dostaliśmy informację od firmy ile dokładnie udało nam się uzbierać zakrętek. Okazało się, że mamy ich więcej niż przewidywaliśmy, bo aż 6050 kg. Całość ze sprzedaży zakrętek zostanie przeznaczona na zakup pionizatora.Uczniowie szykują okopy

Dyrekcja ZSP nr 3 poprosiła nas o pomoc w przygotowaniu placu na inscenizację historyczną "Semper Fidelis - Zawsze Wierni". W ramach robót zimnych nierozerwalnie związanych z zajęciami praktycznymi, nasi uczniowie pod wodzą jednego z nauczycieli wykonali okopy wedle wszelkich prawideł sztuki wojennej. Efekt ich prac posłużył do wiernego odtworzenia zainscenizowanych działań wojennych w minioną sobotę ( tj. 7 października).

Lifting głównego holu "Energetyka" rozpoczęty :)

Prace nad zmianą wyglądu wejścia do szkoły trwają. Zmiany z pewnością będą widoczne...póki co dla ciekawych zamieszczamy kilka fotek z rozpoczęcia prac. Fotorelacja z całości remontu będzie zamieszczona zaraz po zakończeniu prac :)
Najmłodsi sportowcy dołączyli do zbiórki zakrętek:)        

W minionym czasie do naszej akcji " Zakręcona pomoc dla Amelki" dołączył klub sportowy Knock-Out Team Bełchatów - Krystian Gortat. Najmłodsi zawodnicy Teakwondo bardzo chętnie zbierali cały rok plastikowe zakrętki aby móc dołożyć swoją cegiełkę do zakupu pionizatora dla Amelki".
Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielowi klubu, rodzicom oraz ich pociechom za włączenie się do akcji. 


Poziomka dziękuje za pomoc

 
 
Zarząd Ogródków Działkowych Poziomka zorganizował ognisko dla uczniów i nauczycieli, którzy cały rok szkolny wykonywali prace budowlane. Każdego roku szkolnego staramy się wykonywać pewien zakres prac w rozbudowanej w 2014 r. przez nas świetlicy. Tak też było i w tym roku szkolnym. Budowlańcy mogli zaprezentować swoje umiejętności posadzkarskie poprzez wykonanie posadzek z płytek ceramicznych jak również murarsko - tynkarskie poprzez wykonanie tynków. To nie koniec prac…od września ruszamy dalej, jeszcze wiele przed nami.


 

Żeby tradycji stało się za dość...
 
Kolejny rok szkolny nie mógłby się zakończyć bez rozegranego meczu piłki nożnej nauczycieli CKP z wychowankami SOSW. Żeby tradycji stało się za dość w reprezentacji CKP musiały zagrać również Panie. Niestety w drużynie uczniów Ośrodka nie zagościły dziewczyny - nic straconego - może w przyszłym roku nas zaskoczą :) Naszą wspaniałą drużynę do walki zagrzewały rozśpiewane chirliderki. "Do boju, do boju, do boju CKP" - takimi przyśpiewkami mobilizowały wysportowanych i pełnych werwy piłkarzy :) Do samego końca walka była bardzo zawzięta - wynik 3:3. Z takim wynikiem mecz zakończony został przez obie drużyny z pełną satysfakcją. Gratulujemy obu reprezentacją i czekamy na rewanż w przyszłym roku szkolnym :)
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego