2018/2019 - CKZ2019

Przejdź do treści

Menu główne:

CBR > Zrealizowane zadania
 

 
Nasze 40 zadanie.
 
Adaptacja magazynku na sale rehabilitacyjną w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

 
Kolejne zlecenie dla Cekapowskich Brygad Remontowych zakończone. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna wzbogaciła się o pokój do rehabilitacji. Z dawnego magazynku powstał gabinet, w którym prowadzona będzie rehabilitacja podopiecznych Poradni. Nasi uczniowie z klas elektrycznych w ramach zajęć zmodernizowali instalację elektryczną i oświetleniową. Instalatorzy zamontowali grzejnik i wentylację. Po elektrykach i instalatorach do działań przystąpili budowlańcy. Uczniowie z klas budowlanych w ramach ćwiczeń wyrównali i pomalowali ściany i sufit oraz ułożyli wykładzinę dywanową i zamontowali listwy przypodłogowe.
 

Roboty wykonali:  uczniowie klas budowlanych, elektrycznych i hydraulicznych
Materiały:  dostarczone przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną
Robocizna: CKP – bezpłatnie
 

 
 
Nasze 39 zadanie

Prace elektryczne na Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Poziomka”
w Bełchatowie

Na ogródkach działkowych Poziomka niezbędna okazała się pomoc naszych elektryków, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość odbywania zajęć praktycznych w terenie. Na samym początku przystąpili do identyfikacji obwodów elektrycznych. Następnie nanieśli oznaczenia na zabezpieczeniach w tablicy rozdzielczej i odpowiednich aparatach w instalacji elektrycznej oraz wymienili i zamocowali gniazda do termy elektrycznej. Uczniowie branży elektrycznej oprócz umiejętności praktycznych musieli wykazać się również znajomością oznaczeń i schematów elektrycznych…ta wiedza przydała się do wykonania schematu ideowego rozdzielnicy i instalacji elektrycznej budynku. Wszystko zostało wykonane bardzo profesjonalnie ;)

Roboty wykonali:  uczniowie klas elektrycznych
Robocizna: CKP – bezpłatnie
 

 
 
 
Nasze 38 zadanie

Prace remontowe w budynku mieszkalnym 80-letniej bełchatowianki

Szlachetna Cekapowska Paczka była początkiem ogromnej pomocy, jaką otrzymała od nas emerytowana blisko 80-letnia bełchatowianka. Kiedy dowiedzieliśmy się o ciężkiej sytuacji życiowej starszej, samotnej Pani udaliśmy się na miejsce, zobaczyliśmy i postanowiliśmy wkroczyć Cekapowskimi Brygadami Remontowymi do pracy. Hydraulicy naprawili układ wodociągowy, kanalizację oraz udrożnili toaletę. Największą jednak radość w naszej ocenie jak również w ocenie naszej podopiecznej okazał się gazowy piec do podgrzewania wody, który zamontowali nasi hydraulicy. Dla wielu z nas trudno sobie wyobrazić, iż w dzisiejszych czasach można było funkcjonować bez ciepłej wody. Niestety w takich warunkach tuż obok nas funkcjonowała na co dzień starsza Pani. Od dziś wszystko się zmieniło gdyż CBR-y objęły ją honorowym patronatem.

Roboty wykonali:  uczniowie
Materiały:  CKP - bezpłatnie
Robocizna: CKP – bezpłatnie
 
 
 
Nasze 37 zadanie

Remont pomieszczeń w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie

Kolejne prace na Policji zostały ukończone sukcesem.
Wkład naszej pracy dla Komendy z roku na rok zwiększa swój zakres. W ostatnim czasie dzięki naszym budowlańcom kolejne dwa pomieszczenia na policji zyskały nowy blask. Ściany w tych pomieszczeniach zostały pomalowane a na podłodze położyliśmy panele. Ale nie tylko...również kilka drzwi do pomieszczeń dzięki odmalowaniu odzyskało biały kolor :)
Teraz ktokolwiek znajdzie się na komendzie będzie mógł dostrzec na każdym kroku profesjonalna pracę naszych uczniów, która widać już nie tylko na korytarzach ale w dużej ilości pomieszczeń ;)

Roboty wykonali:  uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez Komendę Powiatową Policji
Robocizna: CKP – bezpłatnie
 

 
 
 
 
Nasze 36 zadanie.

 
Wyszukanie uszkodzenia w instalacji gniazd wtykowych w warsztacie trapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej

Warsztat terapii zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym poprosiło nas o pomoc – znalezienie chochlika, który spowodował brak prądu… jednym słowem nasi nieocenieni elektrycy mieli za zadanie wyszukać uszkodzenia w instalacji gniazd wtykowych. I oczywiście się udało – praca przyniosła zamierzone rezultaty

Roboty wykonali:  uczniowie klas elektrycznych
Robocizna: CKP – bezpłatnie

 

 
 
 
Nasze 35 zadanie.

Wykonanie posadzki na wejściu głównym do świetlicy na ROD „Poziomka”

Tegoroczna jesień była życzliwa dla naszych płytkarzy :) Współpracując z ROD Poziomka przez ostatnie lata wykonaliśmy wszystkie prace związane z postawieniem przybudówki, jej wykończeniem ale również z remontem istniejącej świetlicy i jej zaplecza. W obecnym roku szkolnym przyszła pora na wykonanie posadzki przed wejściem głównym do budynku. Ważnym elementem prac było nie tylko położenie płytek na schodach wejściowych ale również na podjeździe dla osób niepełnosprawnych co z pewnością wymaga dużych umiejętności. Takimi właśnie umiejętnościami wykazali się nasi budowlańcy. Na początku było ciężko….trzeba wymierzyć, rozplanować a i co najważniejsze „złapać poziom”. Ale już później poszło z górki…płytki położone pomimo ich dużej ilości, zafugowane…. A wszystko dzięki przepięknej pogodzie jaką mieliśmy prawie przez dwa miesiące.

Roboty wykonali:  uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ROD „Poziomka”
Robocizna: CKP – bezpłatnie
 

 
 
Nasze 34 zadanie.

Montaż mebli w Ośrodku Interwencyjno – Socjalizacyjnym w Bełchatowie

Dyrekcja Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego w Bełchatowie poprosiła nasze Cekapowskie Brygady Remontowe o pomoc w montażu mebli. Takie prace były dla naszej ekipy bardzo przydatne, ponieważ rozwijają dodatkowe umiejętności, co w branży budowlanej jest niezwykle ważne i cenne. Wszystko udało się wykonać bez żadnych problemów, meble służą już mieszkańcom Ośrodka. Podziękowania za świetne wykonanie, pomysłowość i chęci dla naszej ekipy budowlanej, która jak zawsze spisała się na medal.

Roboty wykonali:  uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez Ośrodek Interwencyjno – Socjalizacyjny w Bełchatowie
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 

 
 
Nasze 33 zadanie.

 
Pomoc osobie w ciężkiej sytuacji materialnej i  życiowej – remont kwatery mieszkalnej

Mieszkańcy podbełchatowskich Zawad Marzena i Marek Polakowie zwrócili się do Cekapowskich Brygad Remontowych o pomoc w przygotowaniu przed zimą kwatery osoby znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Byliśmy, obejrzeliśmy i ….oczywiście pomogliśmy. Na samym początku zabraliśmy się za wymianę bardzo starego i nieszczelnego okna. Po wstawieniu nowego okna mogliśmy zajęć się już innymi pracami…wymieniliśmy drzwi oraz zamontowaliśmy umywalkę, której na co dzień brakowało…ale to nie wszystko. W całym pomieszczeniu uzupełniliśmy ubytki w ścianach, zagruntowaliśmy je a na sam koniec pomalowaliśmy w bardzo słonecznym kolorze całe pomieszczenie. Teraz w pokoju nawet zimą gościło będzie słońce. Dzięki naszym wspaniałym uczniom wszystkie prace udało się wykonać bez żadnego problemu.
 

Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych i hydraulicznych
Materiały:  dostarczone przez Państwa Marzenę i Marka Polaków oraz podarowane przez CKP w Bełchatowie
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego