2017/2018 - CKZ2019

Przejdź do treści

Menu główne:

CBR > Zrealizowane zadania
 

 
Nasze 31 zadanie.
 
Remont pomieszczeń w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie


Aby tradycji stało się za dość w obecnym roku szkolnym – tak jak w poprzednich – mogliśmy wspomóc w remoncie pomieszczeń Komedę Powiatową Policji w Bełchatowie. Tym razem to posadzkarze mogli wykazać się nabytymi wcześniej umiejętnościami – do położenia mieli panele w 4 pomieszczeniach. Ale to nie wszystko…na samym początku do pracy wkroczyła ekipa murarzy i tynkarzy aby naprawić ściany oraz zamurować otwór drzwiowy. Pracy nie zabrakło również dla malarzy, którzy musieli pomalować zarówno sufity jak i ściany. Na sam koniec zostawiliśmy przysłowiową wisienkę na torcie czyli montaż paneli. Wszystko wszyło jak zawsze super…zresztą zobaczcie sami :)

Roboty wykonali:  Klasa II t ZSZ, II b TE
Materiały:  Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 

 
Nasze 30 zadanie.
 
Prace elektryczne w mieszkaniu osoby w trudnej sytuacji życiowej


Ostatnio zgłosiła się do nas kobieta samotnie wychowująca dwójkę dzieci aby pomóc w drobnych pracach remontowych. Byliśmy, obejrzeliśmy i postanowiliśmy pomóc. W ramach Cekapowskich Brygad Remontowych możliwe było jedynie wykonanie modernizacji instalacji polegającej na przeniesieniu gniazda wtykowego, które wcześniej znajdowało się w miejscu zagrażającym zwarciem. Uczniowie w ramach prac modernizacyjnych założyli puszkę rozdzielczą, gniazdo w nowej lokalizacji i wykonali fragment instalacji natynkowej. CBR-y po raz kolejny wykonały pracę zgodnie z naszym motto: "pomagamy osobom niepełnosprawnym oraz w trudnej sytuacji materialnej i życiowej".

Roboty wykonali: uczniowie z klasy elektrycznej
Robocizna i materiały: CKP – bezpłatnie
 

 
Nasze 29 zadanie.
 
Malowanie barierek na klatkach schodowych w II Liceum Ogólnokształcącym


CBR-y znów w Kochanowskim !!! Nawet najbardziej żmudna praca nie stanowi żadnego problemu dla naszej super ekipy. Popularny „Kochanek” poprosił nas o nadanie nowego wyglądu klatkom schodowym. Naszym zadaniem było pomalowanie barierek stanowiących element bezpieczeństwa ciągu komunikacyjnego – jak się okazało nie było to takie łatwe zadanie. Cekapowska brygada i z tym sobie poradziła wykazując się precyzją i ogromną cierpliwością. Dlaczego cierpliwością? Bo pomalowanie bagatela blisko pół tysiąca prętów to nie takie „hop siup”

Roboty wykonali: II b TE, III t ZSZ
Materiały:  dostarczone przez II LO w Bełchatowie
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 

 
Nasze 28 zadanie.
 
Remont Sali w „Energetyku”

Wiosna tuż za rogiem a my wiosennie odnawiamy salę w Energetyku. Odległe już czasy widoczne w nieremontowanej sali odeszły w zapomnienie wraz z pojawieniem się naszej ekipy remontowej. Pod lupę wzięliśmy ściany, do których dostawiliśmy przedścianki kartonowo – gipsowe na stelażach metalowych co poprawiło zdecydowanie wizerunek sali. Oczywiście nie zabrakło również malowania, które postawiło kropkę nad „i”. Naszą pracę kończymy z przesłaniem aby pracownia służyła kolejnym pokoleniom.

Roboty wykonali: II b TE, II t ZSZ, III t ZSZ
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3 w Bełchatowie
Robocizna:   CKP – bezpłatnie

 

Nasze 27 zadanie.
Prace remontowe na ogródkach działkowych „Poziomka”

Tuż przed zakończeniem roku 2017 zakończyliśmy również prace remontowe na ogródkach działkowych Poziomka. Już od pierwszych tygodni września klasy budowlane wzięły się ostro do pracy… rozpoczęli malowanie elewacji budynku. Następnie zajęliśmy się remontem pomieszczenia kuchennego, gdzie wykonaliśmy sufit podwieszany oraz odświeżyliśmy całe pomieszczenie. Duży wkład w remont miały również klasy elektryczne, które zmodernizowały instalację oświetleniową oraz zamontowały wentylator w nowo powstałym suficie podwieszanym. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ogródki działkowe „Poziomka”
Robocizna:    CKP – bezpłatnie
 

Nasze 26 zadanie.
Lifting głównego holu w ZSP nr 3 w Bełchatowie

Nowy rok rozpoczęty a wraz z nim swój nowy wizerunek otrzymał główny hol ZSP nr 3. Uczniowie klas budowlanych mieli nie lada zadanie…sprawić by główne wejście do „Energetyka”  rozjaśniało. I tak też właśnie się stało. Po zdjęciu boazerii zamontowane zostały płyty kartonowo – gipsowe, które w późniejszej fazie remontu pomalowano w kolorach: biel i szarość. Uczniowie odnowili również drzwi przejściowe na holu, nadając im zupełnie nowy wygląd. Końcowym etapem było namalowanie loga szkoły, które postawiło „kropkę nad i” w całym remoncie. Teraz to już nie jest ten sam korytarz.  Jesteśmy z siebie dumni, że przyczyniliśmy się do nowego wizerunku szkoły.


Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna:    CKP – bezpłatnie
 

Nasze 25 zadanie.
Odnowa i wykonanie nagrobków osób bezdomnych i zapomnianych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w wykonaniu drewnianych konstrukcji oraz renowacji starych i zniszczonych nagrobków osób bezdomnych i zapomnianych. CBR-y bez problemów poradziły sobie z tym zadaniem. Najpierw powstała koncepcja takiej konstrukcji a później powoli rozpoczęto jej wykonywanie. Prace wymagały dużego zaangażowania i sprytu, gdyż najpierw należało z dostarczonych przez MOPS palet odzyskać drewno a następnie przeszlifować, dociąć i połączyć deski w odpowiednią konstrukcję. Na sam koniec wszystko zostało pomalowane. Efekt końcowy można zobaczyć na bełchatowskim cmentarzu lub w naszej fotorelacji.


Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez MOPS
Robocizna:    CKP – bezpłatnie 

Nasze 24 zadanie.
Naprawa i odmalowanie muru budynku przy ZSP w Zelowie

Stary, popękany mur budynku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie wymagał naprawy i odmalowania. Na całe zadanie mieliśmy mało czasu ze względu na zbliżający się Jubileusz 70-lecia Szkoły. Uczniowie klas budowlanych w ramach CBR-ów ruszyli z pomocą. Mur został bardzo dokładnie oczyszczony i naprawiony. Pozostało tylko pomalowanie… i tu młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą na temat malowania fasadowego. Bardzo długa ściana (prawie 40 m) pozwoliła naszym uczniom na zdobycie ogromnej praktyki w planowaniu, organizowaniu i już samym wykonaniu malowania zewnętrznego. To była dobra lekcja praktyki w warunkach jakie na co dzień panują na budowach. Praca wyszła idealnie a i z czasem się uporaliśmy :)

Roboty wykonali: uczniowie klas budowlanych
Materiały:  dostarczone przez ZSP w Zelowie
Robocizna:  CKP – bezpłatnie


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego