2016/2017 - CKZ2019

Przejdź do treści

Menu główne:

CBR > Zrealizowane zadania
 

Nasze dwudzieste trzecie zadanie.
Remont Wydziału Kryminalnego KPP

Po raz kolejny zgłosiła się do nas Powiatowa Komenda Policji w Bełchatowie z prośbą o pomoc w remontach. Tym razem mieliśmy wykonać prace w wydziale kryminalnym. Oprócz malowania usieliśmy wykonać w 2 pokojach gładzie oraz położyć panele. Oczywiście pełni entuzjazmu przystąpiliśmy do prac, w których mogliśmy wreszcie wypróbować nasz nowy zakup - żyrafę, czyli szlifierkę do gładzi wraz z odkurzaczem przemysłowym... Okazało się, że z takim sprzętem gładziowanie to czyta przyjemność oraz zaoszczędzony czas. Cały remont wyszedł perfekcyjnie.Roboty wykonali: 1T, 2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez KPP
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 

Nasze dwudzieste drugie zadanie.
Strzelnica w „Energetyku”
 
Strzelnica w szkole, czy to w ogóle możliwe?
Owszem…w ostatnim czasie klasy budowlane i elektryczne modernizowały w „Energetyku” pomieszczenie dawnej pingpongowni na strzelnicę szkolną.  Prace zaczęto od postawienia ściany działowej w systemie suchej zabudowy dzielącej część strzelecką od części dla widowni. Największym wyzwaniem stała się obudowa istniejącej ściany na której miały być zawieszone tarczociągi. Technologia wykonania obudowy musiała spełniać odpowiednie warunki bezpieczeństwa…co to oznacza? Ściana musiała zostać pokryta materiałami, które nie odbijałyby pocisku w kierunku strzelającego czyli nie pojawiłby się tzw. rykoszet. W ostatnim etapie prac budowlanych wykonano posadzkę z płytek gresowych oraz pomalowano całe pomieszczenie. Następnie do pracy przystąpiły grupy elektryczne. Wykonano montaż instalacji elektrycznej, tarczociągów oraz montaż monitoringu. Teraz pozostaje już tylko próba generalna strzelania.

Roboty wykonali: klasy budowlane i elektryczne
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna:    
CKP – bezpłatnie
 

Nasze dwudzieste pierwsze zadanie.
Sala doświadczeń w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
 
Tym razem na potrzeby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej wykonana została Sala doświadczania świata. Taka właśnie sala była niezbędna Poradni do prowadzenia zajęć rozwijających dziecięce zmysły takie jak wzrok, słuch, dotyk oraz koordynacje ruchową. W ramach naszych prac postawiliśmy ścianki z płyt gipsowo-kartonowych, zamontowaliśmy drzwi, wykonaliśmy instalację elektryczną i oświetleniową, instalację centralnego ogrzewania oraz wentylacyjną. Na koniec pomalowaliśmy sufit i ściany zgodnie z projektem. Przy realizacji tego projektu współpracowały klasy budowlane, elektryczne i instalatorskie. Teraz tylko wystarczy wstawić wyposażenie i salę doświadczeń świata można uznać „za otwartą”.
 

Roboty wykonali:
klasy budowlane, elektryczne oraz hydrauliczne
Materiały:  dostarczone przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
Robocizna:    
CKP – bezpłatnie
 
Nasze dwudzieste zadanie.
Wykończeniówka rozbudowanej części świetlicy
na Rodzinnych Ogródkach Działkowych
 
 
Zamierzony cel został osiągnięty – świetlica na „Poziomce” rozbudowana. Teraz przyszedł czas na wykończenie. Od zeszłego roku szkolnego prowadzimy prace hydrauliczne, elektryczne i budowlane, które pozwolą na całkowite oddanie dobudowanej części obiektu. Jak technologia tego wymaga, zaczęliśmy od montażu sieci wodociągowej i instalacji elektrycznej.
 
Wykonana została od podstaw instalacja oświetleniowa oraz gniazd wtykowych. Elektrycy zmodernizowali również rozdzielnicę zasilająca cały obiekt. Następnie przyszła pora na budowlańców – wykonanie tynku metodą tradycyjną okazało się bardzo pracochłonne ale przy tym rozwijające umiejętności przyszłych fachowców. Chcąc wykazać się zdobytymi już wcześniej umiejętnościami, uczniowie „budowlanki” wykonali również sufity podwieszane, glazurę oraz pomalowali całe pomieszczenie. Do ostatnich już zadań przystąpili hydraulicy wykonując biały montaż, który pozwoli w pełni użytkować obiekt.
 
Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.
 
Roboty wykonali:  wszyscy uczniowie klas o profilach budowlanym, sanitarnym i elektrycznym
Materiały:  dostarczone przez działkowców
Robocizna:    
CKP – bezpłatnieNasze dziewiętnaste zadanie.
Malowanie korytarzy w KPP

Pomagamy wszystkim. Tym razem z pomocą zgłosiła się...Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie. Czy byliśmy zaskoczeni??? Może troszkę. Ale pełni entuzjazmu i chęci ruszyliśmy do pracy. Poproszono nas o odnowienie lamperii na korytarzach i klatkach schodowych. Zgadniecie w jakim kolorze??? No oczywiście policyjnym -niebieskim:)  Prace przebiegały szybko i zarazem bardzo profesjonalnie. Teraz odmalowane korytarze wyglądają schludnie, a ich przemierzanie jest przyjemniejsze.
My natomiast cieszymy się, że pomagając innym możemy doskonalić swój fach :)

Roboty wykonali: 1 t, 2 t oraz 3 st (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez KPP
Robocizna:    CKP – bezpłatnie
Nasze osiemnaste zadanie.
Montaż oświetlenia parkingu KBM
 
I w końcu nastała jasność…Nasi elektrycy zamontowali oświetlenie zewnętrzne na parkingu zaprzyjaźnionej z nami firmy KBM. Zaczęli od robót budowlanych., wykonali wykop pod kabel i osadzili słupy na fundamencie. Na tych słupach pojawiło się oświetlenie sterowane za pomocą czujnika zmierzchowego. Teraz zarówno pracownicy jak i klienci mogą w pełnym świetle korzystać z parkingu przez całą dobę.
 
Brawo elektrycy. :)
 
Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.
 
Roboty wykonali: 3 B ZSZ (elektryk)
Materiały:  dostarczone przez KBM
Robocizna:    
CKP – bezpłatnieNasze siedemnaste zadanie.
Montaż progu podjazdowego przed Starostwem Powiatowym

Dla zdrowej osoby mały schodek nie jest przeszkodą. Ale dla ludzi starszych, niepełnosprawnych lub matek z wózkami jest to czasami bariera nie do przebycia.
Przed wejściem do budynku Starostwa takie niewielkie 7 cm utrudniało poruszanie się. Zamontowaliśmy więc próg podjazdowy montowany do niskiego pojedynczego schodka. Niby nic a jak wiele to zmienia. Wszyscy mogą bez przeszkód dostać się do budynku. :)
Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.

Roboty wykonali:
1T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 3 B TE (technik budownictwa)
Materiały:  dostarczone przez Starostwo Powiatowe
Robocizna:    
CKP – bezpłatnieNasze szesnaste zadanie.
Naprawa zadaszenia przed wejściem do Starostwa w budynku ZSP nr 3

Deszcz tylko latem jest przyjemny. W każdym innym terminie uprzykrza nam życie. Najczęściej chowamy się przed nim pod przepastne parasole, ale przed wejściem gdy musimy otworzyć drzwi i one nie są wstanie nas ochronić. Mamy od tego zadaszenia.
I z takim właśnie elementem przyszło nam tym razem pracować. Przed wejściem do Starostwa Powiatowego na ulicy Czaplinieckiej daszek z tworzywa sztucznego po prostu się zużył. My jako Cekapowskie Brygady Remontowe wymieniliśmy popękany element a dodatkowo odnowiliśmy konstrukcję.
I jest tak jak powinno być - znaczy się solidnie.

Roboty wykonali:
1T, 2T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 2 B i 3 B TE (technik budownictwa)
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna:    
CKP – bezpłatnieNasze piętnaste zadanie.
Naprawa ślimaków do piecy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łękawie


Nasi ślusarze dostali nietypowe zadanie. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łękawie poprosił o naprawę śliamków do piecy centralnego ogrzewania. Może teraz wydaje się , że jest ciepło ale niestety zima przyjdzie na pewno. Oderwane elementy ślimaków uniemożliwiały rozpalenie piecy. Należało ustawić wszystkie uszkodzone elementy w osi obrotu wałów następnie przyspawać te elementy i na końcu całość przeszlifować. Zadanie trzeba było wykonać precyzyjnie. Ale cóż to dla nas...Poprzez codzienne ćwiczenia jesteśmy prawie perfekcyjni.

Roboty wykonali: 2 A/J ZSZ (ślusarz)
Materiały:  dostarczone przez MOS w Łękawie
Robocizna:    CKP
– bezpłatnie
Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.Nasze czternaste zadanie.
EKOpracownia w SOSW


Ekologiczny  świat to nie tylko moda ale głównie jak wszyscy wiemy nasza przyszłość. Rozumieją to także pracownicy i uczniowie SOSW. Dzięki naszej pomocy w zakresie prac budowlanych placówka ta wzbogaciła się o niezbędną w dzisiejszych czasach Ekopracownię.
 Uczniowie SOSW w nowoczesnym, przyjemnym i przyjaznym wnętrzu mogą teraz zdobywać wiedzę z zakresu przyrody. My cieszymy się bardzo, że mogliśmy po raz kolejny współpracować z tą szkołą. Współpraca jak zwykle przebiegła świetnie, nasi uczniowie wykonując prace budowlane zyskali cenne doświadczenie zawodowe a SOSW nowe miejsce do nauki.


Roboty wykonali:
2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  
dostarczone przez SOSW
Robocizna:    
CKP – bezpłatnie

Nasze trzynaste zadanie.
Kraty dla PCPR

Na zlecenie PCPR w Bełchatowie nasi uczniowie wykonali nowe kraty zabezpieczające okna przed włamaniem. Zaczęliśmy od obmiaru, następnie projekt, potem ślusarze docięli stal i wyspawali kraty. Tu wkroczyli malarze i wykonali razem ze ślusarzami zabezpieczenia antykorozyjne, potem już tylko farba nawierzchniowa i kraty gotowe do montażu. Na sam koniec zamocowanie krat w oknach.

Roboty wykonali: 2T, 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 3A  (ślusarz)
Materiały:   opłacone przez PCPR
Robocizna:   odpłatnie
– na zlecenie PCPRNasze dwunaste zadanie.
Adaptacja pomieszczenia dla PCS


         Tym razem nasze zadanie polegało na wydzieleniu dodatkowego pomieszczenia dla Powiatowego Centrum Sportu. Bardzo solidnie zabraliśmy się do pracy. Na początek wykonaliśmy ściankę w technologii suchej zabudowy z izolacją z wełny mineralnej. W ścianie zamontowaliśmy futrynę i drzwi. Nasi elektrycy sprytnie zmodernizowali instalacje elektryczną. Wnętrze pomieszczenia odnowiliśmy i dodaliśmy ciekawy akcent ozdobny w postaci logo PCS.

Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.


Roboty wykonali: 1T, 2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 3B ZSZ(elektryk)
Materiały:  dostarczone przez PCS
Robocizna:    CKP
– bezpłatnieNasze jedenaste zadanie.
Korytarz w ZSP nr 3


Dobry budowlaniec nie zostawia roboty zrobionej w połowie. Ułożyliśmy płytki w sali 49. Pracownia wygląda pięknie, a korytarz…?
Zatem malujemy korytarz. Biały sufit i żółte, słoneczne ściany. Wykorzystaliśmy nowy sposób wykonania lamperii. Na pomalowaną emulsją ścianę nałożyliśmy powłokę lakierniczą. Efekt lamperii doskonały –  zabezpieczenie przed zniszczeniem i ubrudzeniem wykonane.

Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.


Roboty   wykonali: 1T i 2T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót   wykończeniowych w budownictwie) oraz 3 J (monter sieci i instalacji   sanitarnych)
Materiały:  dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna:    CKP
– bezpłatnieNasze dziesiąte zadanie.
Mieszkanie socjalne


 Niesienie pomocy innym, szczególnie tym wyjątkowo potrzebującym to naprawdę wielka sprawa. W ramach CBR-ów tym razem wykonaliśmy remont mieszkania socjalnego przeznaczonego dla wychowanki placówki opiekuńczo-wychowawczej.  Zajęliśmy się robotami wykończeniowymi. Pomalowaliśmy pokój z wnęką kuchenną, łazienkę oraz zamontowaliśmy elementy armatury sanitarnej.
  Oprócz prac wykończeniowych uczniowie chętnie pomogli przy urządzaniu  mieszkania, zawiesili szafki, ustawili meble i inne elementy wyposażenia.

Efekty naszej pracy można obejrzeć na zdjęciach.


Roboty  wykonali: 2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 3 J (monter sieci i instalacji sanitarnych)
Materiały:  dostarczone przez sponsorów
Robocizna:    CKP
– bezpłatnie
Nasze dziewiąte zadanie.
Montaż wodomierzy i ocieplenie kotła w firmie KBM


Dziś praca w zaprzyjaźnionej firmie. Hydraulicy mają bojowe zadanie. Montujemy wodomierz do dokładnego odmierzania porcji wody przy produkcji kleju do tapet i ocieplamy kocioł podgrzewający. Dzięki naszej pracy czas produkcja kleju będzie dużo krótsza, a koszty energii elektrycznej mniejsze.
Jesteśmy EKO J


Roboty wykonali: 3 J ZSZ (monter sieci i instalacji sanitarnych)
Materiały:  dostarczone przez KBM
Robocizna:    CKP
– bezpłatnie


Nasze ósme zadanie.
Sala w ZSP nr 3


Wykonaliśmy nowe zadanie! Znów udało się nam połączyć naukę z praktyką. Tym razem pracowaliśmy we własnej szkole. Sala 49 w ZSP nr 3 wygląda świetnie. Położyliśmy nową posadzkę z płytek ceramicznych zgodnie z projektem. Robota wykonana jest starannie i estetycznie. Wkrótce uroczyste otwarcie pracowni energetyki odnawialnej. Oby tak dalej.


Roboty wykonali: 1T,  2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały: dostarczone przez ZSP nr 3
Robocizna: CKP
– bezpłatnie
Nasze siódme zadanie.
Miejskie Centrum Kultury
Odział: GWAREK


Bezpieczeństwo  ponad wszystko. Zniszczone schody mogą być przyczyną wypadku. Do akcji  wkraczamy MY – Cekapowskie Brygady Remontowe. Wejście do popularnego Gwarka, gdzie odbywają się różne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych z biegiem lat uległo zużyciu. Naprawiliśmy. Wymurowaliśmy nową ściankę, położyliśmy płytki, założyliśmy świeżo odnowioną barierkę.
Wszyscy mogą bezpiecznie użytkować schody.


Roboty wykonali
: 2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie), 2B TE (technik budownictwa)
Materiały:  dostarczone przez MCK Bełchatów
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

Przed remontem

Remont

Po remoncieNasze szóste zadanie.
Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej

Pomagamy wszystkim. Szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Mieszkańcy Domu Dziecka zgłosili się z prośbą o pomoc przy remoncie sali gimnastycznej oraz pokoi mieszkalnych. Jak zwykle z zapałem ruszyliśmy do pracy.
W pierwszej kolejności zrywaliśmy stary parkiet, szło nam szybko. Mamy już doświadczenie w pracach posadzkarskich. Potem przystąpiliśmy do malowania pokoi i korytarza. Rożne kolory, różne formy i różni mieszkańcy. Dla każdego dodatkowo niespodzianka w postaci dekoracji. Miejmy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni.


Roboty wykonali:
2T i 3T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  
dostarczone przez Dom Dziecka Dąbrowa Rusiecka
Robocizna:    
CKP – bezpłatnie

Nasze piąte zadanie.
Naprawa tarasu w II Liceum im. J. Kochanowskiego

Nie ma to jak sąsiedzka pomoc. Ruszamy z naprawą tarasu w popularnym „Kochanku”. Tym razem do pracy wykorzystywaliśmy „ciężki” sprzęt. Najpierw przecinaki, młotki i sprzęt ręczny, a potem młot udarowy. Daliśmy radę. Lastrico usunięte. Zgodnie ze sztuka budowlaną po nim czas na izolacje i wylewkę. Wszyscy nauczyli się obsługi betoniarki, wyznaczania spadków, układania mieszanki betonowej i docieplania ścian.
Wiosną ruszamy z układaniem płytek.

Roboty wykonali: 3 T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez zarządce
Robocizna:    CKP – bezpłatnie


Nasze czwarte zadanie.
Odnowienie pergoli śmietnikowej oraz zabezpieczenie dolnej części elewacji budynku

Tym razem jedna ze wspólnot mieszkaniowych poprosiła nas o pomoc. Ludzie starsi, zwracający uwagę o estetykę otoczenia. Wykonaliśmy drobne naprawy, malowanie pergoli śmietnikowej i zabezpieczenie dolnej części elewacji budynku. Nawet nie sądziliśmy z jak pozytywnym odbiorem możemy się spotkać. Wszyscy byli zachwyceni sprawnością działań uczniów i jakością wykonanej pracy.
Oby więcej takich akcji.

Roboty wykonali: 3 T ZSZ (monter zabudowy i technologii robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez wspólnotę
Robocizna:    CKP – bezpłatnie


Nasze trzecie zadanie.
Rozbudowa świetlicy na Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Poziomka"

Ruszamy z ambitnym zadaniem!
Działkowcy zwrócili się z prośbą o pomoc. Do wykonania jest całkiem nowa część budynku – rozbudowa świetlicy. Fundamenty już były. My murujemy, wykonujemy nadproża, dach, tynki i wszystkie inne zadania budowlane. Do pracy ruszają wszyscy. Każda grupa zgodnie z nauczanym zawodem.
W czerwcu zakończenie prac i „wiecha”.
Czekamy na finisz!

Roboty wykonali: wszyscy uczniowie klas o profilach budowlanym, sanitarnym i elektrycznym
Materiały:  dostarczone przez działkowiczów
Robocizna:    CKP – bezpłatnie


Nasze drugie zadanie.
Poprawienie podjazdu dla wózka osoby niepełnosprawnej.

Okazuje się, że jesteśmy potrzebni. Naprawiamy podjazd dla osoby niepełnosprawnej. Mieszkanie w bloku bez możliwości swobodnego wyjścia może stać się więzieniem.
I znów nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Podjazd – naprawiony. Kontakt ze światem – możliwy.
Dziękujemy !!!!

Roboty wykonali: 3 T ZSZ (technolog robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez właściciela
Robocizna:    CKP – bezpłatnieNasze pierwsze zadanie.
Wykonanie ścieżki dla wózka osoby niepełnosprawnej.

Było co naprawiać. Nierówna, krzywa powierzchnia, brak szerokiego chodnika utrudniały samodzielny przejazd wózkiem inwalidzkim.
Uczniowie  spisali się znakomicie. Poszerzony chodnik pozwala teraz na swobodne poruszanie się. Jest drogą do samodzielności i pozwala na łatwy kontakt  ze światem zewnętrznym. A nasi chłopcy zobaczyli, że niepełnosprawność  nie jest końcem życia. Przy odrobinie pomocy można normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
A najwięcej zyskują Ci, którzy tą pomoc niosą.

Roboty wykonali: 3 T ZSZ (technolog robót wykończeniowych w budownictwie)
Materiały:  dostarczone przez właściciela posesji
Robocizna:    CKP – bezpłatnie

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego